Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
mało co zobaczyli 
bo taka odległość obserwacji może służyć powstaniu bogatej mitologii dla ludu.
Niestety Glise 581g nie istnieje, co już dowiedziono. Znowu pudło.
1. Fajny kanał +sub
2. ten stary dokrotek nie przewidział jednego. Na Ziemii wszędzie gdzie dziś jest lód, kiedyś było życie. Więc te wszystkie bakterie znalezione teraz w lodzie miały skąd się wziąć. Na lodowym księżycu może nie być ich w ogóle jeżeli wcześniej nie sprzyjały ku temu warunki.
qrwa czemu takie programy nie sa finansowane, przedkladane przed jakiś zasrany sport. eksploracja kosmos, wynalazki przecież to qwa powinna być religia ludzkości. ja bym wtedy chodzil do kamieniolomow zadowolony.
Niewiem czemu ludzie upieraja się że zycie musi powstawac na planetach czy w ukladach podobnych do naszego, a przeciez moze byc tak ze sa organizmy lub cywilizacje zyjace na planetach bez gwiazdy, ktora sobie gdzies tam krazy w kosmosie, moga byc organizmy zyjace w temp 500 stopni jak i -500stopni, moze nie potrzebuja wogole swiatla do zycia? moze nawet wogole nie oddychają, ba, byc moze zyja nawet w czarnych dziurach, a tak naprawde sa to zwyczajnie "pokoje" odseparowasne od reszty wszechswiata a tzw wciaganie jest wywolane sztucznie przez jakas cywilizacje, kosmos jest za duzy zeby ludzie mogli sie wypowiadac o nim ze jest tam cos NAPEWNO... siedzimy na ziemi i nigdzie sie nie ruszamy, wiec ciezko cos potwierdzic na 100% wiadomo, nie kwestionuje tego, ale moze sie pewnego dnia okazac ze cala nasz matematyka jest bledna, ablo nawet inna niz w innych czesciach wszechswiata, gdzie moga panowac odmienne warunki chemiczno fizyczne i cale inne mnostwo zagadnien, a byc moze to my jestesmy pierwsza cywilizacja która podbije kosmos. tego tez niewiemy, caly czas liczymy ze ktos to juz zrobil, a to moze my dostąpimy tego zaszczytu...
pozdrawiam i przepraszam za bledy i litwerówki :)
Te długie języki wysysające mózg to tylko w Japnii mogą wymyślić ;)
pierdoly
d te gdybanie naukowców w filmie na temat Gliese 581 jest zarazem śmieszne i zaskakujące - bo wizja jest zaskakująca. Do 52 minuty ten film jest bRardzo PRZYJEMNY. TAKIE PLANETY SĄ ODKRYWANE NON STOP. Dokument kręcony przez Planete- ok, bo porównując te baśniowe wizje z  kanału Discovery to za bardzo popuszczają wodzę fantazji. Tutaj opierają się na dowodach, oczywiście do 52 minuty :)
+pparallax Amiga zgadzam się z Tobą, obserwując wiele filmów dokumentalnych, stwierdzam, że w tego typu programach całej prawdy nie usłyszymy, a raczej, twórcy skupiają się na rzeczach bardziej wysnionych niż rzeczywistość. Pozdrawiam :)
Jak zwykle bajka. Brak konkretów. Film fantastyczny właściwie, a nie typowy dokument.

mieszkania Zielonka, jak nie zerknij tu

Dane:
#4 Kosmos: Życie pozaziemskie od fikcji do faktów - Film Dokumentalny [Lektor PL] - TYTUŁ
57m 3s - CZAS
101 - OCENA
56253 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.