Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
ciekawy kanal ;) daje suba;)
ostatnio na fizyze mieliśmy o czarnych dziurach i mówili że wszystko sie kompresuje (obok niej) i jest wciagane pod wpływem grawitacji do niej w nieskończoność... ktoś mnie tu w chuja robi
A co jest w środku ?
Może zrobisz coś o równoległych wszechświatach.
Gdyby w Słońce wpadła czarna dziura o masie Ziemi (nie wiem skąd taką małą wytrzasnąć), to jak długo by to potrwało, zanim Słońce by zgasło? I czy w międzyczasie upiekłoby nas promieniowanie z dysku akrecyjnego?
Co to za utwor od 0:50 ????
6:20 niezły trol
ja to chyba jestem ciemna materia bo nie ogarniam czarnych dziur :)
czy czas istnieje ?
Rekord, suchar juz w 3 sekundzie filmu, gratuluję :)
Czy tylko ja nic nie rozumiem? xD
za karzdym razem cza cofnac zeby zobaczyc komenta maras
Właśnie wpadło mi coś do głowy. Gwiazda przeistaczająca się w czarną dziurę teoretycznie nie zmienia masy, oraz siły grawitacji. No właśnie, więc jakim cudem nagle nie może wydostać się z niej światło, skoro ma ona taką samą grawitacje jak gwiazda?
Mam pytanie. Otóż dlaczego czarnych dziur nie możemy zaobserwować skoro przyciągają one wszelką materię w tak silny sposób ,że ów materia rozgrzewa się do ogromnych temperatur i zaczyna jasno świecić? Wiadomo ,że horyzont zdarzeń z naszej perspektywy jest idealnie czarny więc trudno go zobaczyć na tle kosmosu ,ale tą rozgrzaną materię (dysk akrecyjny) wokół horyzontu już powinniśmy zobaczyć czyż nie? Światło z dysków powinno być dowodem ,który w 100% potwierdza istnienie czarnych dziur ,a tym czasem niektórzy fizycy nadal są zdania ,że one nie istnieją.
Obejrzajem ze wzgledu na to ze scifun sie opiernicza ostatnio;) subuje i generalnie sie podobalo. Proponuje dodac wiecej prostych ( zabawnych?) wizualizacji dla debili jakim jestem;d pozdrawiam i ogladam dalej;) mam nadzieje ze moze byc tylko lepiej;)

Subskrybcja numer 7000!
Fajny pomysl na kanal bardzo ciekawy prowadzacy. Oby tak dalej :)
Teoria Deonów.Czas
KOSMOS TO JEDNA WIELKA ZAGADKA
Czym różni się ciemna materia od ciemnej energii? Ponieważ czytałam troszkę o tym,ale po Szwedzku więc nie zrozumiałam super dużo :D
fotografia noworodkowa Lublin, jak nie zerknij tu

Dane:
Co jest w środku czarnej dziury - Astrofaza #11 - TYTUŁ
11m 12s - CZAS
1415 - OCENA
34340 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.