Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
+SciFun Panie Darku , dlaczego nie uczy pan Fizyki w szkołach , PS chciałbym mieć z panem lekcje , pozdrawiam .
ile to 2+2x2?
co sie stanie kiey kot spadnie z 2 pietra
też mam laptopa hp xD
SciFun mam pytanie. Jeśli statek który opuścił ziemie rozpędzimy do 100 000 km/h i wyznaczymy kurs na Plutona, to ile czasu potrzeba by ten statek doleciał do Plutona?
Ten helikopter po jakimś czasie zmieniłby swoje położenie mimo zawiśnięcia w powietrzu. Przecież to jest siła Coriolisa wywołana nieinercjalnością ruchu obrotowego. Podczas 2 wojny światowej, Niemcy wystrzeliwali pociski V2 w stronę Wielkiej Brytanii i jakoś wszystkie spadały ok 1km na wschód od Londynu. Oczywiście V2 to był pierwszy w historii obiekt stworzony przez człowieka, który opuścił atmosferę ziemską. Tak więc im wyżej tym mniej działa na nas poruszająca się atmosfera i następuje większe odchylenie.
Kolejnym dowodem są nieustanne wiatry w wyższych partiach atmosfery spowodowane właśnie siłą Coriolisa czyli jednak nie cała atmosfera porusza się łącznie z powierzchnią Ziemi
Ja wiem ze dzisiejsza fizyka zaklada ze nic nie moze przekraczac predkosci swiatla w prozni. Ale kiedys fizyka zakladala,wiele roznych dziwnych rzeczy ktore pozniej obalono. Dlatego ciekawi mnie czy mowienie o niemozliwosci przekroczenia predkosci swiatla wynika z tego ze fizycy poczynili siebie pewne zalozenia (zeby rownania im sie "domykaly") czy tez sa na to jakies dowody?
6969 lików XD XD 
gdybym skoczył do czarnej dziury połączonej z drugą co by się stało
Info dla wszystkich osób, które chcą się dowiedzieć jak powstaje czarna dziura, czym jest, itp.: wpiszcie w wyszukiwarce youtube: "Pytajcie a bedzie wam dane 20" - od 20:35 gościu opowiada całą historię o zmianie gwiazd w czarne dziury itd.
ja tez mam pytanie...:) załóżmy że wzdłuż równika na całym jego obwodzie jest droga.... śliczna, nowa droga asfaltowa :) z jaką prędkością musiałbym się poruszać samochodem żebym jechał ciągle za dnia?
W czarnej dziurze nie widział byś nic bo tam jest ciemno.
A co gdyby w kosmosie np. uderzyć się w kolano (rękami) albo uderzyć się pięścią w klatkę piersiową... czy wtedy też wprawimy ciało w ruch?
pytanie hipotetyczne o czarne dziury. W momencie "zassania" przez czarna dziure, zaden obiekt nie jest juz w stanie sie z niej wydostac, bo musialby miec predkosc wieksza od predkosci swiatla, co teroretycznie jest niemozliwe. ostatnio jednak ktos zrobil zdjecie, jak czarna dziura wciaga gwiazde. w wyniku tego z centrum czarnej dziury w obie strony (jak pokazano na symulacjach)  wyslany byl stumien promieni gamma. no wiec moje pytanie, jak to mozliwe ze promienie gamma uwalniaja sie z ogromna predkoscia z czarnej dziury, jesli nic nie moze poruszac sie szybciej niz swiatlo. Wedlug mnie promienie gamma to takie same promieniowanie jak swiatlo, ktore jakos nie moze sie uwolnic z czarnej dziury. I nie sadze, zeby te promienie "wystrzeliwane" byly przed wciagnieciem, gdyz wtedy nie byly by po obu stronach czarnej dziury. zawsze mnie to zastanawialo. Ma ktos teorie? :)
ile kilometrow na godzinę kręci się ziemia?  moja mama mowi z 24 kmh
Co by było gdybym wystrzelił w kosmos i powrócił na ziemie po milionach lat to o ile lat bym był starszy?
Czarna dziura to w praktyce gwiazda, która zapada się do "nieskończoności" ... Idąc dalej jest to gęsty i masywny punkt, którego prędkość ucieczki jest większa niż 300 000 km/s dlatego światło nie może jej opuścić, w wyniku czego jest czarna... bla bla bla... Nie ma nic po drugiej stronie, bo nie ma drugiej strony... Nawet nie ma pewności czy takowe obiekty na prawdę istnieją. Matematyka i jej kochane równania różniczkowe nie lubią pojęcia "nieskończoności" więc mniemam, że czarne dziury to bajka teoretyczna.
Ile potrzeba czasu żeby okrążyć Ziemię (chodzi tu o okrążenie osi obrotowej Ziemi. Wiem że to dziwnie brzmi, ale oś obrotowa naszej planety przechodzi przez jej środek) nie używając żadnych środków transportu poza własnymi nogami? Bo wg. wystarczy 1 doba. Wystarczy stać w miejscu przez 24h i zrobimy razem z Ziemią obrót wokół jej własnej osi. Gdy pytałem o to znajomych powiedzieli że potrzeba na to kilku miesięcy lub nawet lat i tylko 4 z nich odpowiedziało tak jak ja więc pomyślałem że to może kogoś zaciekawić. Jeżeli w czym się pomyliłem to piszcie.
Czy czarna dziura wciągnie siebie samą???
dlaczego teoria o 10 wymiarach jest błędna...?
czy posiadajac hipotetyczny pojazd ktorego predkosc wielokrotnie przekracza predkosc swiatla dalo by sie uciec z przyciagania czarnej dziury albo przeleciec przez nia na druga strone ( nie inny wymiar lecz druga strone w tym samym wymiarze )???
, jak nie zerknij tu

Dane:
Czarna dziura i łyżeczki - Zapytaj SciFun'a #2 - TYTUŁ
5m 49s - CZAS
7203 - OCENA
497933 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.