Dyskusja:


, zobacz sam
a to co jest po stronie cienia nie powinno być niewidoczne??

3:04 W tym momencie pomyślałam sobie o tylko jednym: Google Moon View XD
ciekawy filmik i pouczający:)
Super, kupię książkę chrześniakowi, niech czyta co warte tego. A Twój kanał jest świetny. Polcam
kto operował kamerą w momencie startu lądownika,  widać wyraźnie ze gdy ten wzbił się na kilka metrów w górę kamera również zmienia kąt aby go uchwycić.
Bajki dla dzieci, Amerykanie byli na księżycu tak samo jak Gagarin w kosmosie...tylko że wylądował na spadochronie o czym większość nie wie.
Naiwna interpretacja poruszanych kwestii. A już Cię subskrybowałem..ehh
Ja bym się bał kalkulatorem lecieć na księżyc :D
No i wyjaśnione, ale co z brakiem gwiazd?
Kłamstwa!!! Ziemia jest sferą a my żyjemy w jej wnętrzu, więc astronauci  nie mogli wylądować na księżycu. Ludzie nie dajcie się zmanipulować!
takich lądowań, po których człowiek postawił stopę na księżycu było z tego co pamiętam już 6
Ja wiem że nie ocenia się książki po okładce, ale dlaczego okładka Pana książki wygląda jakby była skierowana do dzieci?
dowody z "Enigmy" bardziej mnie przekonuja niz te i nadal jestem zdania ze lądowania nie bylo...
jak mozna tego typu filmiki jeszcze robić... nudy na budy... jesli jestes taki kozak naukowy to zabierz się za logiczne i naukowe wyjasnienie "Smoleńska" a nie stare kotlety odgrzewasz które otepiają i maja tyle wspólnego z otaczającą rzeczywistością co nic... Pozdrawiam serdecznie
Mnie bardziej zastanawia w jakis sposób ODLECIELI z księżyca. (I wylądowali na tyle bezpiecznie by odleciec). To naprawde nie jest takie proste. Nie jestem specjalista, ale skoro to zrobili przy tak marnej w porównaniu z dzisiejsza technologii, to dlaczego sondy masowo nie laduja i nie wracaja z innych planet z cennymi materiałami. Bo to ze polecieli nie ulega wątpliwości(najlepszy dowód to pryzmaty i dziwie się ze o tym nie wspomniałeś).
Mam pytanie. Dlaczego na wszystkich zdjęciach nie widać gwiazd ? Na zdjęciach z księżyca niebo wygląda na ciemne puste, a przecież w kosmosie są miliardy gwiazd. Na nocnym niebie widać setki gwiazd a przecież światło gwiazd musi się przedrzeć przez atmosferę ziemi więc w kosmosie powinno być widać dużo więcej gwiazd niż na ziemi a na zdjęciach NASA z wyprawy apollo tak nie jest. Dlaczego?
Pytanie z innej beczki.
Dlaczego wydrukowane plakaty które są wystawione na słońce tracą barwy i zwykle zostaje niebieska(cyan)? Widać to czasem na wystawach sklepowych.

Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie :) może tu się dowiem
Mógłbym o coś zapytać ? W wikipedii jest napisane:
Oznacza to, że gdy ogląda się kogoś lecącego rakietą z prędkością bliską prędkości światła, to wydarzenia we wnętrzu rakiety zachodzą powoli (dla obserwatora z Ziemi) – czas płynie w jej wnętrzu wolniej. Osoba lecąca rakietą dokonałaby takich samych obserwacji patrząc na obserwatora na Ziemi.
Tego nie rozumiem, przecież jeśli ktoś idzie wolniej niż ja to wydaje mu się, że ja idę szybciej. Jeszcze jedno związane z tym. Jeśli rozumowalibyśmy moją metodą to kosmonauta w rakiecie lecącej z prędkością światła starzałby się nieskończenie wolniej odniesieniu do nas
Podobało się to wam, jak nie zerknij tu

Dane:
Lądowanie na Księżycu - Fakty i Mity - Nauka. To lubię. - TYTUŁ
3m 50s - CZAS
1440 - OCENA
26000 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.