Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
Panie Piotrze mam pytanie,co to za kawałek który zaczyna się od 3 min. filmu??? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Kiedy następny odcinek o Układzie Słonecznym?
A propos komentarzy :) jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością i jakością merytoryczną Twoich filmów, jest jednak pewne ale.. po oglądnięcia paru, parunastu.. filmów, zaczynam wątpić w to że ziemia ( jak i układ słoneczny i galaktyki z wszechświatem na czele ma miliardy lat..) w sumie miliardy? Miliony? Ja bym zastanawiał bardziej nad tysiącami.. z tego w względu.. miałbyś chwile by pogadać ze mną ?:) i... Odpowiedziwc mi na kilka pytań bądź douczyc mnie?
Jeśli ktoś nie wiem co to asysta grawitacyjna to polecam zagrać/oglądnąć Kerbal Space Program
Uran to pierwiastek, ale czy ma coś wspólnego z planetą o tej samej nazwie?
co niedziele są nowe odcinki ?
Czy dało by się jakoś zrobić sztuczną atmosferę z tlenem np na księżycu ??
Dlaczego usunęli z listy planet pluton


co by było gdyby jowisz był na miejscu Merkurego?
Co jak co ale intro masz świetne, swoją drogą chciałem spytać czy mógł byś przybliżyć nam coś na temat gwiazd neutronowych 
W dupiu mam co mówią naukowcy-dla mnie Pluton zawsze będzie planetą!
Co by się stało, gdyby tak hipotetycznie rzecz jasna usadzić astronautę na pędzącej z olbrzymią prędkością komecie ? Czy komety takie posiadają własną grawitację ? Czy może astronauta pod wpływem prędkości po prostu wystrzeliłby w próżnię, a może prędkości te są tam w zupełnie inny sposób mierzone ? Jaka więc jest tolerancja w próżni na prędkość ? :) Z góry dziękuję za odpowiedź. Łapkujcie, jeśli możecie !
eeeee Panie! Gdzie czwartkowy Astrofon? ;d
Dopiero odkryłem ten kanał :O propsy, masz suba :)
[P] Czym jest grawitacja?

Naukowcy mówią nam, że grawitacja to swoiste "zakrzywienie" przestrzeni, będące skutkiem oddziaływania na siebie ciał. Zawsze w takim przypadku mówi się o modelu "membrany", na której środku położono ciężką kulę - obiekty ułożone na powierzchni membrany automatycznie toczyły się do centrum, gdzie była ciężka kula. Problem z tym jest taki, że przecież przestrzeń nie jest płaska, jak membrana. Czasoprzestrzeń składa się z kilku elementów: długości, szerokości, wysokości i czasu. Można ją prędzej porównać do wody, a obiekty w niej umieszczone - do bąbelków w wodzie. W takim przypadku model teoretyczny - uproszczony - z membraną jest całkowicie błędny. Wiem, że są misternie przeprowadzane badania na ten temat i że zapewne nigdy nie pojmę złożonych wzorów, które naukowcy opracowują, udowadniając swoje racje. Nie jestem jednak aż tak zielony, więc pytam - czym jest grawitacja? Dlaczego ciała "zanurzone" w czasoprzestrzeni nie zachowują się jak "bąbelki" - wypierając inne, a nie je przyciągając?
Dasz liste modów które masz do KSP'ka    Prose :D
Co się znajduje między galaktykami? :)
[P] Czy jestem w stanie zbudować taką maszynę, która nada jakiemuś przedmiotowi (niech to będzie 2kg kamień) pierwsza prędkośc kosmiczną i po prostu opuści nasza planete?
Nie wiem czy mogę zapytac, ale bardzo mnie ciekawi kim Pan jest z wykształcenia?
Skoro wszechświat cały czas się rozszerza, to z jaką prędkością?

dezynsekcja ogłoszenia, jak nie zerknij tu

Dane:
Merkury planeta po przejściach - Astrofaza Układ Słoneczny #2 - TYTUŁ
8m 3s - CZAS
776 - OCENA
8392 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.