Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
Planeta ocean SUBNAUTICA :)
370k lat to bardzo malo ,7mld lat to mało . Dla ludzi gdzie skala liczbowa kończy się na 1000 to bardzo dużo , zobaczcie w necie ile prawdopodobnie lat ma wszechswiat +)
Kto lubi/ogląda Star Wars like!

mam takie pytanko: czy rok świetlny to faktycznie odległość 9 bilionów kilometrów?
Chwila że wielki diament jest po prostu niczyj ile on by był wart $ )
Co do planety diament
Diament twazy sie z wegla a węgiel z rozkładu roślin bez uzycia tlenu czyl defakto tam musialy buc rośliny 
Mariusz Szweder ortografia :-)
Ostatnio czytałem artykuł o ciałach niebieskich zdatnych do życia i okazuje się że na dużych księżycach gazowych gigantów którego krążą w ekosferze swojej gwiazdy np pandora orbitująca wokół polifem w układzie alfa centauri z AVATAR'a istnieje życie nawet wartość ESI dla KOI-433.02 m wynosi AŻ 0.93 to bardzo dużo.Pięknie to by wyglądało gdy by nam się udało tam dotrzeć (sama odległość do naturalnego satelity wynosi 136 lat świetlnych to tyle to taka odległość jaką światło pokonało w ciągu 136 ziemskich lat.Wyobraźcie sobie go z oceanami lądami a na lądach wysokie góry dżungle 3 razy większe od Amazonii.Do tego wielki na niebie gazowy gigant oraz jego inne księżyce i do tego gwiazdy tak jak w Avatarze.Raj niestety marzenie może przeminąć.
+SciFun, a jeśli jakieś dzieło naszych rąk osiągnie prędkość światła, to oznacza to to, że w ciągu 22 lat DOLECIMY sic! na tą planetę? No bo 22 lata świetlne to z tego co wiem czas w jakim światło pokona jakiś tam dystans.
A propos komentarzy... Idąc za Lemem - "nigdy nie zdawałem sobie sprawy, ilu jest idiotów, póki sobie nie założyłem internetu".

Autorowi filmiku dziękuję za wysiłek w szerzeniu edukacji.
4:38 - 2 odcinki w tygodniu? :D
Te ''teleskopy'' w jakim czasie widzą te planety? W takim jakie są w rzeczywistym czasie , czy takie jakie byly?  Jesli te planety widzimy takie jakie byly kilkanascie milionow lat temu , to mozliwe jest ze wtedy byly mozliwe do zamieszkania, a w czasie rzeczywistym są juz np. obumarłe lub ich nie ma. Sadze ze jesli tak jest , to planety ktore są w odpowiednim okresie aby  byly w idealnej odleglosci od gwiazdy w czasie rzeczywistym , to my mozemy ujrzec dopiero to jak sie formuje itp. A jesli w naszym ukladzie slonecznym gdy slonce bylo mlode ( mniejsze ), to np. wenus mogla byc w tedy w idealnej pozycji od slonca i moglo tam byc zycie.
Hal na koszulce <3
1;42 - Bardzo gorącym lodem? ;d
Te istoty nie widziały by tam nic ciekawego oprócz CZTERECH ŚWIECĄCYCH OGROMNYCH KUL.
3:18
Tak myślę ...
Ej jak 0 planet odwiedzonych? Nawet nie licząc Ziemi to jeszcze Mars był odwiedzoną planetą
Nieeee! Dzisiaj byłam w szkole a między godziną (ok) 9 i 12 było zaćmienie słońca (częściowe) było zakryte 3/4 słońca (tak słyszałam) a ja tego nie zauważyłam!!!  :(
nagadli mu o planetach i układach planetarnych i chodzi i powtarza:D udowodnij mi istnienie tego ciala ja chce zdjecie nie komputerowa grafikę\
wkurwiasz mnie gadasz zkatalogowane i z filmowane przez kogo przez clowieka jakiego?takiego który ci odpowiada niemasz bladego pojęcia co jest dokładnie z naszym uk;adem slonecznyma co dopiero za nim wiec skacz madrowac bo opinia publiczna niedysponuje takim sprzętem żeby to zbaadac
napierdolili ci galaktyk i planet pozaslonecznych i chodzisz i powtarzasz  to   po ludziach, ruch naszej galaktyki
http://energiaodnawialna.rolnicy.com/, jak nie zerknij tu

Dane:
Najciekawsze Planety Pozasłoneczne - TYTUŁ
4m 44s - CZAS
13937 - OCENA
725255 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.