Dyskusja:


koparka lublin, zobacz sam
Na 20 sekundzie jest babol, za 3 miliardy a nie 3 miliony lat, inaczej galaktyki musiałyby się zbliżać prawie z prędkością światła ;} Ogółem dzięki za wstawkę bo nie do końca ogarnąłem oryginalną wersję.
CIEKAWE .....ALE MOŻNA POGDYBAĆ...
@DaRcO1164 Oglądasz film z moim tłumaczeniem, recenzujesz go jakby to był przekład Bogurodzicy i jeszcze twierdzisz, że ja chcę cię zagiąć ...? Chcesz satysfakcji? Na kanale mam jeszcze 30 filmów z własnym tłumaczeniem, możesz sobie śmiało poużywać ...
@xeresso - Moje uwagi, też są w większej mierze dla innych, aby jeśli mogą, słuchali oryginału, bo jak widać, z takimi jak Ty, załatwić niczego się nie da. Jaką satysfakcje mi zaserwujesz, jeśli udowodnię to co wykazałem? Podkulisz ogon i zmienisz nicka? Tak mogę podejrzewać, bo jak surfuje po necie od 14 lat, natykałem i potykałem się z takimi jak Ty niezliczone razy... Chcesz na pewno podjąć rękawicę? Zobaczymy - może akurat Tobie pierwszemu uda się mnie zagiąć? :-D
@DaRcO1164 Nie będę poprawiał niczego, co robię w ramach rekreacji, za darmo i nie dla siebie ... No to jedziemy, proszę o konkrety :)
@xeresso - Widzę że moje uwagi Ciebie uwierają, bo nadal ciągniesz tą jałową dyskusje, mimo że błędy są faktem - do niektórych się chociaż przyznałeś. Jeśli nadal chcesz tak postępować, to orłem nigdy nie będziesz, bo ani wiernym wyrobnikiem, ani pięknym artystą się nie staniesz. Dlatego zabierz się za poprawki (o ile już tego nie zrobiłeś), bo wezmę się naprawdę za wytknięcie Ci wszystkich baboli punkt po punkcie i zobaczysz,że nie będzie nikomu do śmiechu, więc skończ tą przepychankę.
@DaRcO1164 OK, podejrzewałem, że o to chodzi. Wstaw jakiś 90-minutowy film z własnym tłumaczeniem to się pośmiejemy razem. Skoro jesteś tłumaczem to powinieneś wiedzieć, że tłumaczenia są jak kobiety ... albo wierne albo piękne ...
@xeresso - możliwe że już tekst oryginał jest nieidealny - tak daleko nie wnikałem. Jednak dobry tłumacz, gdy bierze się za taką pracę, powinien mieć wysoką wiedzę z tej dziedziny. Samemu potrafić skorygować pewne nieścisłości, ale widać że to jeszcze przed Tobą. Nie wiem ile masz lat i jak długo gromadzisz wiedzę, umiejętności, doświadczenie, bo ja 47 i sporo już mogę powiedzieć. :->
@DaRcO1164 Może wsłuchujesz się w angielską wersję ... Ja i Word jesteśmy zdumieni :)
@xeresso - Uwierz xeresso. Nie chce mi się przeglądać znów całego filmu, ale uciekło Tobie co najmniej jedno zdanko pośród zdań z liczbami, które w takich produkcjach są co chwile. Ja oglądając film, często dany fragment cofam kilka razy i analizuje treść - zgodność z oryginałem i takie rzeczy wychwytuje. Literówek nie ma dużo ale są, przeważnie na końcach wyrazów nie ma poprawnej odmiany, czasem zupełnie brakuje spójników. Naprawdę, nie pisał bym uwag, gdyby tych braków nie było. :-)
@DaRcO1164 Co do liczb racja ... ale literówki, składnia, pominięte zdania ...? Nie ma za co.
Cudowny film, z najnowsza wiedzą i jej zobrazowaniem wirtualnym. Szkoda że nie w full hd. Jednak xeresso tłumaczu - nie ustrzegłeś się błędów w przekładzie. Od odcinka 5/7 błędnie podajesz liczby: w tekście 2 miliony/miliardy a według tego co mówią naukowcy powinno widnieć 200 miliardów... W poprzednich odcinkach przetłumaczyłeś te liczby poprawnie. Jest też sporo literówek, brakujących wyrazów, złej odmiany, składni a nawet zgubiłeś przetłumaczenie niektórych zdań. Dzięki i za to co jest.
Aleksander Wolszczan we wrześniu 1990 roku za pomocą radioteleskopu w Arecibo (Portoryko) odkrył pierwsze 3 planety poza Układem Słonecznym, krążące wokół pulsara PSR 1257+12 w konstelacji Panny.
"płynąca woda jest kluczem do życia, przynajmniej takiego JAKIE ZNAMY"-no właśnie-czy naprawdę tak wiele wiemy i tak dobrze wszystko znamy?Skoro wszystko ładujemy do worka ciemnej materii to naprawdę jesteśmy "wszechwiedzącym" "wszechwidzącym" "najbardziej inteligentnym" i "najlepiej postrzegającym" gatunkiem jak się przejawił we Wszechświecie ;) Gdyby usunąć cudzysłów z tych wyrazów to zadziwia mnie, że niektórzy tak to nadal widzą. Gratulacje. W każdym razie - dzięki za wrzucenie filmu :)
jedynym dowodem na istnienie pozaziemskiej cywilizacji jest to ze jeszcze sie z nami nie skontaktowali
Za 3 mld lat, a na Ziemi nikt tego nie będzie oglądał, a na końcu zło zostanie pokonane - AMEN
Podobało się to wam, jak nie zerknij tu

Dane:
Nasza galaktyka - Droga Mleczna 7/7 - TYTUŁ
13m 42s - CZAS
9 - OCENA
6827 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.