Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
kiepski film: lektor mówi ,że odległośc ziemi od słońca to 120 mln klm, a w rzeczywistości jest 150 mln km,
łyżeczka materii na białego karła według lektora to tylko 1 tona, w według najnowszych źródeł to tysiące ton
Podróż tylko wehikułem czasu , inaczej się nie da , ale i to jest  niepewne zważywszy w jakich warunkach wylądujemy  i czy przy takim przemieszczaniu w czasie nie natrafimy na jakąś przeszkodę
Po chuj szukać "nowego domu" współczesni ludzie umrą i co ich obchodzi jak będą żyli inni ludzie? Żyjemy tu i teraz i chuj.

Bardzo dobry lektor do tego typu dokumentu,swobodnie sie slucha tak jak Czubownej w przyrodniczych
po tym mam ciary
Być może ,być może, być może , być może i tak w koło Macieju. Ten film paradoksalnie pokazuje że jedynie nasza planeta jest idealnym miejsce na życie. Jest w idealnej odległości od słońca tak że nie jest za zimno ani nie za gorąco. Parametry do życia są tutaj idealne. Żadna inna planeta nie nadaje się do tego byśmy na niej żyli i żadna nie będzie się do tego nadawać bo wszystko co pokazane w tym filmie wyraźnie pokazuje. Poza ziemią życia nie znaleziono bo pewnością go tam nie ma. Ale ludzie lubią spekulacje które  prowadzą do niczego. Trudno jest przyznać że ziemia jest perełką , dziełem Genialnego konstruktora. Łatwiej powiedzieć że wszystko jest dziełem przypadku "milionów lat ewolucji". Mniej więcej to jest tak jakby włożyć do biblioteki narodowej bombę i oczekiwać że po wybuchu powstanie nowa encyklopedia. W życiu na ziemi nie ma przypadku tak jak brak życia poza ziemią nie jest przypadkiem. Tylko ziemia jest naszym domem i tutaj jest życie nigdzie indziej. Cudowność wszechświata i pozostałych planet ukazuje jedynie jak Ów Projektant jest inteligentny i jaką mądrość kryje wszechświat. Ale dumni ludzie wolą nazywać to przypadkiem i łatwiej im przyznać że życie jest dziełem przypadku niż gdyby mieli powiedzieć że to inteligentny projektant stworzył naszą planetę. Gdyby to przyznali musieli by przyznać jednocześnie że przed kimś odpowiadają i że jest ktoś wyższy komu powinni być podporządkowani (dawca życia). Ale ludzie są zbyt dumni by przyznać że jest ktoś wyższy tzn inteligentna praprzyczyna.Dlatego już zawsze będą się poruszać w stwierdzeniach "być może" lub "domniemania" i do końca życia nie zrozumieją sensu swojego istnienia. Stwierdzenia że "BYĆ MOŻE" będziemy musieli szukać swojego miejsca do życia poza ziemią jest pożywką dla wszelkich pseudo programów kosmicznych i wyciąganiem pieniędzy z kieszeni podatników które często są potrzebne do zapobiegania innych bardziej pilnych problemów społecznych. Skoro ludzie chcą żyć w sferze domysłów i wątpliwych teorii nie uznając istnienia inteligentnego projektanta to ich decyzja. Mają do tego prawo. To mojej osobiste przemyślenia i nie zamierzam z nikim po udzieleniu tego komentarza toczyć dyskusji na ten temat.
A ja mam pytanie, może ktoś kto się tym interesuje mógłby mi na nie odpowiedzieć. Gwiazdy widzimy takie jakie były jeszcze parę set lub parę tysięcy lat temu (w zależności od odległości) i z tego co rozumiem chodzi o czas potrzebny światłu do pokonania odległości pomiędzy tą gwiazdą a naszym okiem. Jeśli by więc udać się w podróż do miejsca gdzie znajduje się światło jeszcze z czasów dinozaurów i super teleskop wycelować w ziemię (powiedzmy, że dysponujemy taką technologią), to czy widzielibyśmy jak meteor uderza w ziemię i zabija dinozaury?. Chodzi mi teoretycznie o możliwość zaobserwowania wydarzeń z przeszłości ziemi. Założyć trzeba oczywiście, że nie stoją temu na przeszkodzie żadne względy techniczne. Bardzo proszę o odpowiedź, bo to zagadnienie mnie bardzo ciekawi :)
zapach pochwy
Jak na film popularno-naukowy za dużo w komentarzu jest używane stwierdzenie "być może". Tak więc to nie jest dokument popularno-naukowy a bajka o kosmosie na podstawie faktów i dużej dozy domysłów.
fajne dzieki
Bardzo ciekawy dokument, tylko nie podoba mi się sprowadzanie wszystkiego na ludzki rozum. Szacuję się że istnieje tylko w naszej galaktyce ponad milion cywilizacji, tylko że te "cywilizacje" jak to ujmujemy, mogą być dla nas nie wyobrażalne, mieć nie wyobrażalne formy życia, a być może wgle są to tak inne stwory że nigdy byśmy ich nie zrozumieli. W takim gąszczu pierwiastków różnych zjawisk i reakcji mogło i myślę że na pewno powstało coś dla ludzkiego mózgu nie zrozumiałego. Jak ktoś nie wierzy w UFO/obcych/coś to powienien takie dokumenty oglądać.

PS. Wierzę w Boga ;) 
Na youtube nie ma wersji HD. Wersja w lepszej rozdzielczości jest udostępniona w sieci. Trzeba tylko wygoglowac. Generalnie najlepszy dokument tego typu, jaki do tej pory widzialem. Szkoda, ze tak malo ludzi ogarnia ze to co nazywamy kosmosem to nie tylko nasz uklad sloneczny :)
Coś pięknego nie rozumiem ludzi którzy ograniczają się tylko do wiary w boga 
41:03 wyobraziłem sobie, że Voyager jakimś cudem spada na obcą, zamieszkałą planetę, której mieszkańcy przechwytują złoty panel z informacjami i... biorą go za planszę do gier. Widzicie to? Pionki, kostki....przerażająca wizja, no nie?
UWAGA NIE OGLADAJ TEGO

mialem piekny dzien a jak zobaczylem 20 minut moderator popsul mi chumor a potem snily mi sie koszmary!!!

Moderator barzo nieszczesliwy i sieje emotionalnie  to w nas, maluje czarne obrazy

a przeciesz swiat jest taki wspanialy

Ja ciebie Kosmos interesuje zobacz flim z innym moderatorem
Brak HD bardzo boli
Wszystko w opisie:) Polecam! Coś dla patrzących w ciemne niebo:d jeśli obejrzeliście już "Ciemne Miasto",...... nie?, to koniecznie musicie nadrobić:D
, jak nie zerknij tu

Dane:
Podróż na kraniec wszechświata ! Dokument z Lektorem PL! - TYTUŁ
m s - CZAS
236 - OCENA
105240 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.