Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
ALFA PVP
+Pietek Skywalker z ust mi to wyjąłeś. Nawet na samej ziemi organizmy działają w bardzo różny sposób. Rośliny oddychają dwutlenkiem węgla, zwierzęta wodne oddychają niewielkimi ilościami powietrza w wodzie a poza tym jest mnóstwo organizmów które potrafią przeżyć w skrajnych warunkach. Dlaczego na innych planetach organizmy miałyby potrzebować do życia wody w stanie ciekłym i atmosfery podobnej do ziemskiej? Jak dla mnie bez sensu. 
1:49 maly blad sie wkradl... 
Zauważyłam wiele teorii dotyczących obcych, ale CHYBA nikt nie wspomniał o tym, że obcy mogą być mikroskopilnej wielkości. Mogą być to nawet Inteligentne Grzyby (przy wybrykom natury dotyczącej wszechświata, to wszystko jest możliwe :)). Może być też tak, że obcy byliby zbudowani na bazie innego pierwiastka niż węgiel. I wtedy to mogą równie być mądre chmurki... Ale to tylko moje branie pod uwagę tego, że będziemy szukać "Szarych", gdy tak naprawdę to będą grzyby (O^O). Ale nie zaprzeczam teorii o tym, że to naprawdę będą ludki z głowami większymi od nich samych :P. (Swoją drogą, jeżeli istnieją obcy, to też interesują się tym, czy są jedyni we wszechświecie?).
A może Kepler ogląda samych nas parę milionów lat temu. :)  Czarne dziury i załamania światła?! Bardzo możliwe.
co to za płyta?

Drogi SciFun :D
Gratuluje ci filmów z paru powodów ale jednym z nich i chyba najważniejszym jest to ,że jeśli ktoś jest młodszy lub mniej doświadczony (bez urazy dla tych którzy to czytają :D) to nie zrozumie "teorii" ,a ty potrafisz pokazać to w praktyce w taki sposób że każdy to zrozumie.

Szacun ode mnie (i pewnie nie tylko :d) ,życzę ci jeszcze więcej widzów,łapek i wyświetleń :d

Twardy2205
1:49 same gwiazdy nie emitują światła ----- Poprawka "Planety"
SciFun jesteś nauczycielem czy interesujesz się tym ? bo bardzo ciekawie opowiadasz i nie odstraszasz jak to w szkołach robią pozdrawiam :)
Kurwa ile wy macie lat oglądacie scifuna i jest to dla was wooow to oznacza że nie macie elementarnej wiedzy z fizyki w 1szej klasie gimbazjum....
kiedy cz.2??
Moim zdaniem zycie to cud, cos, co nigdy nie powinno zaistniec. Zycie to po prostu wybryk natury, ktory nie mial prawa zaistniec. Zycie nie jest w naturze wrzechswiata, kosmos powinien byc wypelniony, planetami, gwiazdami, czarymi dziurami i innymi pierdolami. A na planetach powinny wyspepowac kamienie, piasek, ziemia, woda itd. 
Drzewa, zywe organizmy w ogole nie powinny zaistniec, a stalo sie cos, co zniszczylo ta rownowage wrzechswiata, i zycie stworzylo sie samo, gdy polaczyly sie 2 pierdolki jak aminokwasy, woda i tlen i wegiel. Wybryk natury i tyle, szansa na zaistnienie zycia byla 1 do miliardow miliardow, a przez jakis paradoks natury, powstalo takie cos jak zycie. 
Moim zdaniem ludzie, jak i reszta zwierzat, sa zwylka skaza wrzechswiata, ktore nigdy nie powinno zaistniec. 
We wrzechswiecie nie ma innego zycia niz ziemia. 
Na ziemi stal sie cud, i najpierw cos nie poszlo tak jak mialo pojsc, a pozniej, po zlaczeniu sie wielu pierwiastkow, powstalo zycie.
Na innych planetach nie ma zycia, nigdzie nie ma zycia, i nigdzie go nie znajdziemy. Jestesmy wybrykiem natury, czyms co nigdy nie powinno zaistniec, i zycie bedzie istniec na ziemi, nigdzie indziej. reszta to sam piasek, skaly, woda, wegiel, gwiazdy itd..
a gdzie cz.2?
Mogło istnieć lub ISTNIEJE życie.
Nie rozumiem myślenie ludzi, którzy twierdzą, że jakaś inna cywilizacja musi żyć na planecie z atmosferą. Pomyślcie przecież nie znamy innych organizmów z kosmosu może (jeśli w ogóle istnieją) oddychają, ba jeśli w ogóle oddychają dwutlenkiem węgla? A może on po prostu są w kosmosie nie potrzebują żadnych skafandrów ani nic? Wiecie jest to przerażające!!!
PS. Jeśli źle mi się wydaje napiszcie proszę, bo mam tylko 12 lat :D.
czemu słońce się pali skoro w kosmosie nie ma powietrza ani miczego do rozpałki
Dlaczego ten teleskop po odłączeniu się od rakiety wirował?
Widziałem już kilka razy taki efekt ale nie wiem dlaczego tak jest? 
Proponuje sie zastanowić nad problemem skąd sie bierze grawitacja;>
1:48 gwiazdy same nie emitują światła? Przez całe życie żyłam w błędzie, że gwiazdy to jedyne obuektu w kosmosie, które świecą. 
Pytanko.Czy planety odkrywane w ten sposób pomimo, że została wykryta ich obecność mogą  już od dawna nie istnieć? Myślę tak, ponieważ światło wędruje do nas długie lata więc w między czasie mogło coś się stać. 
Czy to co napisałem ma jakiś sens ?
Podobało się to wam, jak nie zerknij tu

Dane:
SciFun - Poszukiwanie Egzoplanet cz.1 - TYTUŁ
5m 17s - CZAS
10493 - OCENA
352165 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

sadzonki dla rolników.