Dyskusja:


Kosmos jest ciekawy jak widać, zobacz sam
Trochę manipulacji tu jest. Np: 10.30 min pokazana jest mapa ukazujaca rok 895( CVM widoczne w prawym dolnym rogu). A opis brzmi " Na tej mapie nie ma ani zachodniego ani wschodniego Imperium Rzymskiego a według wspólczesnej historii one powinny być i kwitnąć" Naprawdę? Ktoś z historią jest na bakier. Europejczycy zachodni teren na wschód od granicy państwa Franków nazywali Germanią( co nie ma nic wspólnego z Niemcami ani tzw Germanami bo wtedy była to biała rasa Indoeuropejczyków przeważnie R1a lub staroeuropejczyków mówiąca przeważnie językami słowiańskimi) a za Uralem zaczynał sie teren nazywany Tartarią pomiędzy był teren zwany wczesniej Scytią, Sarmatią. Lud był zróżnicowany zależnie od regionu ale o podobnej kulturze i wierzeniach bo pochodzili od tych samych przodków.
tu chodzi o scytie pod inną nazwą która była zwana także sarmatią
Nie trzeba mylic lud,że  powiedzenie zapaść się pod tartary (ziemię) stamtąd pochodzi.Bo to pochodzi od nazwy greckiej  piekła /··= Tartar
super takich tematow wiecej i dziekuje.pozdrawiam autora
"zjenta westa" - zędaszta (Awesta Wielka)
A o Sarmacji Europejskiej i Azjatyckiej Zero.
A przecież jeszcze w XIX wieku od Rosji po Europę o tym zagadkowym kraju wiedziało bardzo wielu................jaki moral  ( za PRLu uczono o tym). 
Polska to kraj Slowianski z 10700 letnia historia  a ktory historyk przezydent czy premier Polski wie o tym ? w sejmie o tym wie moze  tylko ciec. 
Bo nagle dowiadujemy. Sie ze była tylko Rosja. Ha co jest niedorzeczne
Lajla o to wlasnie mi chodzi z z tym kanałem :) Nestor Ruski kronikarz twierdzi inaczej :)
13:57 : zędawesta
To jest jakiś program o regularnych odcinkach?
Ciekawe. Ale wydaje mi się, że powinny też być źródła materialne potwierdzające istnienie tego państwa. Skoro istniało tak długo musiało coś po sobie pozostawić. Czy są jakieś znaleziska archeologiczne?
mogli podzielić się ta wiedza miedzy sobą w końcu byliśmy jednym narodem!!!!
Tyle filmów od "Tatarów"; gry bogów itp, Trehlebov. A ja jak dotąd pamiętam może ze dwie wzmianki o Polsce a o Sarmacji, Celtach, Lechii nic zero. I kto tu fałszuje?
Podobało się to wam, jak nie zerknij tu

Dane:
Wielka Tartaria - Tylko Fakty PL HD - TYTUŁ
16m 54s - CZAS
61 - OCENA
18396 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

zespoly-ludowe.rolnicy.com.