Dyskusja:


oprawa muzyczna – Lublin, zobacz sam
A jak oni chcą te satelity tak dokładnie ustawić, tzn. żeby były w spoczynku względem siebie nawzajem? Wydaje mi się (ale astrofizykiem nie jestem) że to jest "dość" trudne.
+Mateusz Piłat Gówno, we wszechświecie mogą istnieć białe dziury które wydziekana czarna energię i są kolorowe.Niewykluczone, że po Wielkim Wybuszu stwarzyła się biała dziura, która wyrzuciła kolosalną ilość czarnej energii która jest odpowiedzialna za ekspansję wszechświata
Witam. To ja mam teraz pytanie odnośnie grawitacji. Co to tak naprawdę jest ta grawitacja. Chodzi mi o to jak atomy Ziemi oddziałują na moje atomy ciała, że nie mogę się od niej oderwać. Czyli dlaczego jeszcze nie powstały deskolotki z Powrotu do Przyszłości 2 (i 3)?
Kliknąłem łapkę w górę! Jesteś super, tak trzymaj!
Czym jest promieniowanie kosmiczne?
Mam pytanie do Astrofonu:
Jeżeli wszystkie naziemne nadajniki (np. radiowy) emitują fale, które rozchodzą się we wszystkich kierunkach, to znaczy, że wylatują one również w kosmos? I jeżeli kiedykolwiek nasz postęp techniczny pozwoli osiągnąć taką prędkość aby dogonić te fale, które zostały wyemitowane XX lat temu (o ile takie fale nie tracą na sile sygnału) - będziemy mogli słuchać np. audycji radiowych sprzed tych kilku/kilkunastu lat?
Pozdrawiam ;)
A co by się stało gdyby zderzyły się dwie gwiazdy o wielkości Betelgezy.
A co by się stało gdyby zderzyły się dwie gwiazdy neutronowe.
A co by się stało gdyby zderzyły się dwa kwazary.
A co by sięstało gdyby zderzyły się dwa pulsary.
wybierz jedno dwa trzy czy wszystkie pytania
A co się stanie jak 3 czarne dziury zaczną krążyć wokół siebie jest możliwe że najmniejsza z nich zostanie wystrzelona jak z procy? :) jak ta najlżejsza będzie pośrodku nich i te dwie się zbliżą? Tak jak na siatce w animacji gdzie jest zakrzywiana przestrzeń w dół przez jedną i w dół przez drugą czarną dziurę to ta pomiędzy nimi by wyglądała chyba jak banan D:  chociaż cholera ją wie :).
Czy planeta może poruszać się po orbicie w przeciwną stronę niż wszystkie pozostałe? Chodzi o sytuacje jak na tym zajebiście umownym modelu układu planetarnego zrobionego w Paint :D
http://zapodaj.net/4e820bea5bf0c.png.html
Pytanko które męczy mnie od dawna :) czy czarne dziury maja swoja żywotność np gdy skończy jej się "paliwo" podobnie jak w gwieździe to zastygną, wybuchną, lub jakoś znikną?
A co by się stało gdyby zderzyły się dwie białe dziury?! Fale antygrawitacyjne?
Czy energia uwolniona z polączenia się dwóch czarnych dziur do dotarciu do ziemi by wszystko zniszczyła?A moze atmosfera by ja zatrzymala lub zmniejszyła do takiego stopnia zeby nie zrobiła wies=kszej szkody?
Czy tak wielka energia przy zderzeniu jest w stanie przekształcić się w materię? I co się dokładnie dzieje że zgodnie ze wzorem równowagi energii i masy można dokonać takiego przekształcenia? Ile ziemniaków połączonych szeregowo za pomocą gwoździ i drutu jest w stanie wytworzyć energię zdolną zasilić Manhattan na 20 lat?
Zadzwoń do nas w kolejnym astrofonie z planu zdjeciowego jakiegoś pornosa ;)
z jakiej odległości moglibyśmy zobaczyć kwazar gołym okiem? Ponoć jest to najjaśniejszy obiekt w kosmosie
+Astrofaza Nakręcił byś odcinek z użyciem programu Universe Sandbox? polecam ci ten program jeśli o nim nie słyszałeś :)
Czy MAG przy spacerze kosmicznym wytrzyma biegunke i jak astronalci radza sobie z tym na ISS
Astrofaza czy ludzie zaobserwowali zderzenie/połączenie się 2 czarnych dziur czy to tylko teoria? A jeśli nie zaobserwowaliśmy, to czy istnieją takie czarne dziury (które odkryliśmy),które mogłyby się połączyć w przyszłości ?
Czy da się dowiercić do jądra ziemi?
Podobało się to wam, jak nie zerknij tu

Dane:
Zderzenie się dwóch czarnych dziur - Astrofon - TYTUŁ
2m 45s - CZAS
346 - OCENA
7736 - ZAINTERESOWANIE.
WASZA OCENA:

Oceńcie sami jak duży jest kosmos.